Čvn 232021

První kolo Okresní ligy veteránů okresu Opava, pro rok 2021, proběhlo v Chlebičově, v sobotu 12.6.2021. Naše družstvo, jako obhájce loňského prvenství, se na trať vydalo v poněkud pozměněném složení, oproti loňskému roku, tedy i s novými tvářemi. Ještě než soutěž začala, provázely ji určité zmatky ve výkladu pravidel, ze strany domácích, chlebičovských,  hasičů a docházelo k úpravám pravidel za pochodu. Až na třetím nástupu vedoucích zúčastněných družstev se pravidla jakž, takž ujasnila a soutěž mohla začít. Naše družstvo šlo na start jako třetí a pokus se klukům docela povedl, neboť jak se později ukázalo, dosáhli nejrychlejší čas prvního kola. O to větší studenou sprchou pak bylo rozhodnutí hlavního rozhodčího tohoto pokusu, jenž nám ukázal červený praporek, který vysvětloval tím, že jeden z členů našeho družstva, při běhu v před, proudaři pomohl natáhnout již zapojené hadice „B“, což prý bylo v rozporu s pravidly. Proti tomuto výkladu pravidel jsme chtěli podat protest, protože žádné takové ustanovení v pozvánce na soutěže, která obsahovala popis provedení útoku ani na následných poradách vedoucích, nebylo zmíněno, ale náš protest nikdo z pořadatelského družstva neakceptoval a dá se říci že jsme v našem snažení byli přehlíženi. Proto jsme se rozhodli, v takové atmosféře v soutěži nepokračovat a druhého pokusu jsme se tedy neúčastnili.