Kvě 122024
 

První kolo, 13. ročníku Okresní ligy veteránů okresu Opava,  začalo letos, v sobotu 11.5.2024, na Štítině. Počasí nám přálo a sluníčko si tak prohlíželo 3 ženské a 9 mužských kolektivů veteránek a veteránů, kteří na Štítinu dorazili. Jako tradičně čekalo na všechny zúčastněné okno, které museli po startu překonat všichni závodníci a následně, po náběhu na základnu a zapojení hadic, pak při zpáteční cestě 5 hasiček respektive hasičů z každého kolektivu. Soutěžilo se dvoukolově a pro celkové výsledky byl důležitý součet časů.

Jako první vyběhli na start domácí kluci, kterým se však letos moc nevedlo a čas se jim zastavil na čase 56,26 s. Poté již následovala další družstva a nutno říci, že časy byly velmi vyrovnané, až na malé výjimky se pohybovaly kolem 35 sekund a bylo tak jasné,  že rozhodne druhé kolo. Naši kluci dosáhli v prvním kole čas 35,99 s., což je v průběžném pořadí zařadilo na 6. místo. V druhém kole pak došlo ze strany našich borců k malému zlepšení na čas 35,01 s. což pak v celkových výsledcích stačilo na bramborové umístění, tedy 4 místo.  A na závěr ještě dvě zajímavosti. Ta první je, že v této soutěži Milan Deutsch poprvé startoval na pozici strojníka a musíme říci, že ostudu určitě neudělal a je to příslib do dalších soutěží. A tou druhou zajímavostí je rozdíl součtu časů mezi našimi kluky a velkými kamarády z Kravař – Dvořiska. Náš součet časů po dvou kolech činil 71,00 s. a kluci z Dvořiska dosáhli součtu časů 71,07 s. což jim stačilo na 5. místo.

 Zanechat komentář

(vyžadováno)

(vyžadováno)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..