Zář 212014
 

Letošní předposlední zápolení veteránů okresu Opava se uskutečnilo 20.9.2014 v Malých Hošticích, kde nás přivítalo krásné počasí a jako vždy perfektně upravená trať. Soutěžilo se opět dvoukolově, přičemž v prvním kole s mašinou PS 12 a v druhém byla tato vyměněna za silnějšího „američana“. A jako bonbónek byl přichystán, jako tradičně, výběh z improvizované hasičské zbrojnice a na trati pro útočné vetení ještě okénko, kterým museli proudaři, rozdělovač a béčkař prolézt. Důležité pro tuto soutěž bylo tedy to, v jakém pořadí se družstvo poskládá při vběhnutí do „hasičárny“ , kde si museli vzít vercajk, a hlavně při výběhu z této. V prvním kole jsme z hasičárny šli v pořadí rozdělova, béčka, oba proudy a pak náš zadek. Nebyla to špatná varianta, podařilo se nám obsadit pro nás pro letošek krásné 6 místo, ale věděli jsme, že v druhém pokuse, kde nás čekal silnější stroj, by takové postavení asi „zatopilo“ náš předek, protože proudaři museli být kapánek rychlejší než v kole prvním. Proto jsme pro druhé kolo zvolili jiné pořadí, kdy nejprve vybíhali z hasičárny proudaři, poté rozdělovač a dvojka a závěr opět patřil našemu zadku.  Tento nápad vypadal na trati velmi dobře a zdálo se, že čas bude lepší než v kole prvním, ale bohužel jen do chvíle, kdy se dostala voda do prvního béčka, a jelikož béčkař nestačil spojit první a druhou hadici, vytryskl z hadic pouze gejzír vody a než došlo ke spojení, sekundy běžely a běžely a naše naděje na úspěšné umístění opět mizely v nenávratno.  Jelikož se umístění v obou pokusech, pro celkové hodnocení této soutěže sčítalo, byl náš výsledek 6 (za první kolo) +11 (za kolo druhé, což nás nakonec odsunulo na 10. místo v celkovém pořadí soutěže a před posledním kolem v Palhanci to znamená, že v pořadí OLV budeme nastupovat rovněž z 10. místa.

 

 

 Zanechat komentář

(vyžadováno)

(vyžadováno)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..