Kvě 202018

A je po zimě a je tu opět další ročník Okresní ligy veteránů okresu Opava. První kolo proběhlo tentokrát v Koutech a to v sobotu 19.5.2018. Na start se postavilo 13 družstev, přičemž z očí prakticky každého člena (a v některých družstvech i členek)  bylo možno číst nadšení a touhu opět se vydat na travnatý povrch urvat co nejlepší výsledek.

Sousedi z Koutů kapánek upravili provedení soutěže oproti té, kterou pořádali v minulosti. Co zůstalo byla skutečnost, že nářadí bylo uloženo ve vozíku na převoz požárního stroje a hadic. A co bylo navíc byl fakt, že před pokusem se vylosovali tři soutěžící z každého družstva, kdy dva museli udělat po odstartování pokusu  uzel a třetí musel smotat hadici „C“ a až po splnění těchto svých povinnosti se mohli jednotliví soutěžící zapojit do činnosti celého družstva. Takže po startu začali plnit disciplínu jen 4 soutěžící z každého družstva.

Náš tým zvolil trošku odlišnou strategii než většina družstev a to tak, že jsme se rozhodli zadek udělat pouze ve dvou a zbytek jsme vrhli na přípravu útočného vedení, protože jsme si logicky odvodili, že člověk motající hadici, což trvalo přes 10 sekund, je pro útok prakticky nepoužitelný. Po startu se tedy vydali dva členové dělat savice a zbývající dva připravili béčka s tím, že uzlaři po splnění svého úkolu vzali céčka a běželi k terčům.

V prvním pokuse nám trošku kiksnul zadek, protože klukům vypadl košík z nádrže a tak nás čas přes 66 sekund zařadil až na 8. místo. V druhém kole se nám sice podařil nejrychlejší sestřik soutěže na levém proudu, kdy Dušan odčinil své zaváhání na vyzývacím poháru a časem 41 sekund terč shodil, ale Radimovi vypadla, při zapojování proudnice,  z ruky spojka  a než dal všechno do kupy a doběhl k terči, běžely drahocenné sekundy a čas se zastavil až na čase přes 55 sekund.

Do celkového pořadí se počítal součet časů z obou kol a tak díky tomu, že velcí favorité, především Kouty a Štítina byli v prvním kole diskvalifikováni a ani dalším družstvů se pokus ne vždy povedl, podařilo se nám i přes tyto výše popsané nedostatky dosáhnout na bramborovou medaili a mohli jsme jen tiše závidět klukům z Dvořiska, kteří skončili druzí za borcema z Palestiny.