Kvě 082016

vyzyvaci2016_1V sobotu 7.5.2016 proběhl na našem areálu již 4. ročník vyzývacího poháru, na kterém v přátelském duchu změřili své síly naši veteráni, naši bývalí členové družstva mužů, hasiči z Dvořiska a Koutů, tedy všichni kravaráci. Soutěž sice proběhla na našem areálu, ale role pořadatele se ujali hasiči z Koutů.

Soutěž se skládala ze dvou kol požárního útoku s PPS 8, se startem ze „skříně“ a jako třetí disciplínu si Radek Jochim, pro všechny soutěžící, připravil test znalostí z různých oblastí, prakticky z celého světa. A právě ten byl zabijákem pro družstvo našich veteránů. Ale od počátku:

Již po prvním kole se do vedení soutěže dostali naši muži, nejrychlejším útokem, za který si vysloužili 1 bod do celkového pořadí (systém soutěže – kdo získá nejméně bodů, vyhrál). Naši veteráni po malém kiksu u košaře, obsadili průběžné třetí místo. Pak však přišel zmiňovaný testík, který byl především nad schopnosti a znalosti našich starších chlapců a ti skončili na krásném 4 místě, hned za našimi muži. I druhé kolo v požárním útoku vyhráli naši mladší chlapci, kteří tak zaslouženě obhájili prvenství z loňského roku a opět si odvezli pohár pro vítěze. Našim veteránům v posunu na bednu nepomohl ani druhý nejrychlejší útok druhého kola a skončili těsně pod bednou. O druhém místě celkového pořadí pak rozhodoval rozstřel mezi hasiči z Koutů a Dvořiska, neboť tito získali svorně 8 bodů. Rozhodovalo vypití pivka, které rychleji zmizelo v borci z Dvořiska, čímž si vybojovali stříbrnou medaili a bronz zůstal v držení pořadatelů z Koutů – a kdo byl čtvrtý? To je již asi všem jasné. Fotky z akce si opět můžete prohlédnout v naši fotogalerii.

CELKOVÉ VÝSLEDKY:

Družstvo 1.kolo bodů test 2.kolo bodů cel.bod pořadí