Kvě 102014
 

vyzyvaci1Ve čtvrtek 8.5.2014 jsme za krásného, téměř slunečného, počasí uspořádali 2. ročník  Vyzývacího poháru, tedy takové malé intro soutěže kravařských hasičských družstev. Oproti loňskému ročníku naše řady rozšířili hasiči z Dvořiska, takže na „startovní“ čáru nastoupili 4 týmy, veteráni Kravaře, muži Kravaře a  týmy z městkých částí Kravař, tedy SDH  Kouty a SDH Dvořisko.  Soutěžilo se ve dvou požárních útocích a znalostním testu, který obsahoval otázky z historie Kravař, Guinnessovy knihy rekordů a z hasičské tématiky. Oba útoky začínaly náběhem do improvizované hasičárny, kterou představoval vozík pro převoz stroje, přičemž v prvním kole se jelo se strojem PS12 a v druhém s PS8. Zpestřením druhého kola bylo i namotání béček na bubnu a závěrečný přenos bečky na nosítkách. V prvním kole se nejlépe dařilo mužům s Kravař a hned za nima skončili kravařští veteráni. Vypadalo to tedy pro domácí týmy nadějně, ale přestávkový test průběžné druhé místo změnil, neboť našim veteránům se test vůbec nevyvedl a díky tomu se posunuli na třetí místo. A to ještě nebyl všem pohromám konec, protože v druhém požárním útoku veteráni natolik zklamali, že nakonec skončili až na bramborovém, tedy čtvrtém místě. Muži si vítěznou příčku udrželi po celou soutěž a na druhém místě nakonec skončili hasiči z Koutů, následování hasiči z Dvořiska. Každopádně všechny týmy ze sebe vydaly maximum a na závěrečném posezení pak již svorně rozebíraly taktiku do dalšího ročníku.

vyzyvaci3vyzyvci2

 Zanechat komentář

(vyžadováno)

(vyžadováno)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..