Zář 112020
 

3. kolo letošní zkrácené Okresní ligy veteránů okresu Opava nás zaválo do Štěpánkovic. Soutěž zde,  na tradičním místě Na Bartošovci,  proběhla v sobotu 29.7.2020 a domácí si, stejně jako při předchozích soutěžích, připravili trať s uloženým nářadím mimo startovní základnu. Vzhledem k poněkud horšímu terénu,  způsobenému nočním deštěm a páteční soutěží na tomto místě, došlo k posunutí základny s nářadím a tím pádem ke zkrácení běhu soutěžících, což se ovšem setkalo s kladnými ohlasy všech soutěžících.Naše družstvo šlo na start hned jako druhé, po domácích závodnících a až na maličké zaváhání strojníka při dodávce vody se nám pokus vcelku povedl a dosáhli jsme času 38,80 s. což nakonec stačilo na druhé místo po prvním kole, neboť lepší byli jen kluci ze Štítiny, časem 38,78 s. Protože se do závěrečných výsledků hodnotilo umístění v jednotlivých kolech, nastupovali jsme do druhého pokusu s 2 body a nadějí na dobré umístění.

V druhém kole nás však zklamala trošku technika, neboť jedna z proudnic neměla zrovna svůj den a většinou pěkně rozstřikovala, což mělo za následek dlouhý sestřik levého proudaře. Nakonec se časomíra zastavila na čase 49,41 s. a zklamaní jsme odhadovali celkové umístění někde uprostřed startovního pole. Nakonec se však ukázalo, že i ostatním družstvům činila proudnice, či jiné nástrahy trati, poměrně značné problémy a i naši největší soupeři v boji o dobré umístění na této soutěži,  i v celkovém pořadí,  neměli svůj den a tak nám 6 místo v druhém kole stačilo na konečné 2 místo na této soutěži. Vyhráli kluci ze Štítiny – součtem bodů 8, ovšem nutno dodat že i naše družstvo a bronzové družstvo Kobeřic mělo těch magických 8 bodů a rozhodoval tak čas v prvním kole.

 Zanechat komentář

(vyžadováno)

(vyžadováno)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..