Čvc 202021
 

SDH Kravaře ve Slezsku pořádá

21. ročník soutěže  VETERÁN CUP

zařazené do  OKRESNÍ  LIGY VETERÁNŮ okresu Opava

 

KDY:  sobota 7. srpna 2021  (13.00-13.45 hod. prezentace, 13.50 nástup družstev,  14.00 začátek soutěže)

KDE: areál SDH Kravaře na Tyršové ulici (Mezivodky)

Soutěže se mohou účastnit 6-i členná družstva (mužů, žen i smíšená) a to hasičská i nehasičská, sestavená z členů starších 35 let (dva členové mohou být i mladší – pro zařazení do OKRESNÍ LIGY VETERÁNŮ však musí být tito starší 30 let).

Příprava základny:

4 x hadice „C“, musí být v kotouči a spojky musí směřovat ke stroji. Proudnice leží vedle hadic. Poblíž základny leží nosítka a na nich pivní sud.

Provedení pokusu:

Družstvo je 6-ti členné. Na začátku stojí soutěžící po dvojicích na svých stanovištích – na dvou z nich je připravena překážka, kterou musí oba soutěžící zdolat – I. úsek podlezení zábradlí, II. úsek přelezení přes příčné břevno, III. hladký úsek.

Dva členové „pumpaři“ zůstávají vzadu a pumpují. (nikdo jiný se nesmí tyče na pumpování dotknout – jinak diskvalifikace družstva). Dva členové „nosiči“ berou ze základny proudnice, tyto uloží na nosítka a vydají se přes slalomovou dráhu na místo, kde nosítka položí, z těchto vezmou proudnice a tyto předají „proudařům“. Dva členové „proudaři“ mezitím natáhnou hadice „C“ a poté, co jim „nosiči“ předají proudnice, tyto zapojí na hadice „C“ a  sestříknou terče. Po sestříknutí odpojí proudnice a tyto libovolný člen („proudař“ či „nosič“) donese do cíle (proběhnutím přes bránu časomíry útok končí).

POZOR: Proudnice se musí při sestřiku držet oběma rukama.  Všechno spojky hadic musí být spojeny na oba zuby.

DODATEK:

         Součástí programu jsou i doprovodné soutěže –„O obvod mužského břuchu“ a „O obvod ženských prsou“ rozměru, který bude vylosován a Přenos „raněného“ ve dvojicích. 

  • startovné 100,- Kč na družstvo. Náhradní soutěž – požární útok s vodou – 6-ti členné družstvo.
  • Každé družstvo má dva pokusy, hodnotí se součet časů z obou.
  • Soutěž je pojištěna
  • Účastníci jsou povinni dodržovat v areálu platnou legislativu a nařízení Vlády ČR.

Na Vaši hojnou účast se těší kravařští hasiči.

 

 Zanechat komentář

(vyžadováno)

(vyžadováno)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..