Čvc 112020
 

SDH Kravaře ve Slezsku pořádá

20. ročník soutěže

VETERÁN CUP

zařazené do  OKRESNÍ  LIGY VETERÁNŮ okresu Opava

 KDY:  sobota 1. srpna 2020  (13.00-13.30 hod. prezentace, 13.40 nástup družstev,  14.00 začátek soutěže)

 KDE: areál SDH Kravaře na Tyršové ulici (Mezivodky)

 PROPOZICE:

Soutěže se mohou účastnit 6 členná družstva (mužů, žen i smíšená) a to hasičská i nehasičská, sestavená z členů starších 35 let (dva členové mohou být i mladší – pro zařazení do OKRESNÍ LIGY VETERÁNŮ však musí být tito starší 30 let).

Soutěž spočívá v provedení požárního útoku na 2 x 2 hadice „C“ zapojené na starou koňskou stříkačku, poháněnou lidskou silou, přičemž před sestřiknutím terčů musí dva členové družstva přenést na nosítkách „raněného“.

DODATEK:

         Součástí programu jsou i doprovodné soutěže –„O obvod mužského břuchu“ a „O obvod ženských prsou“ rozměru, který bude vylosován a Přenos „raněného“ ve dvojicích.

 

PRAVIDLA K PROVEDENÍ POKUSU SOUTĚŽE VETERÁN CUP SDH KRAVAŘE

Příprava základny:

4 x hadice „C“, musí být v kotouči a spojky musí směřovat ke stroji. Proudnice leží vedle hadic. Poblíž základny leží nosítka a na nich pivní sud.

Provedení pokusu:

Družstvo je 6-ti členné. Na začátku stojí soutěžící po dvojicích na svých stanovištích – na dvou z nich je připravena překážka, kterou musí oba soutěžící zdolat – I. úsek podlezení zábradlí, II. úsek přelezení přes příčné břevno, III. hladký úsek.

Dva členové „pumpaři“ zůstávají vzadu a pumpují. (nikdo jiný se nesmí tyče na pumpování dotknout – jinak diskvalifikace družstva). Dva členové „nosiči“ berou ze základny proudnice, tyto uloží na nosítka a vydají se přes slalomovou dráhu na místo, kde nosítka položí, z těchto vezmou proudnice a tyto předají „proudařům“. Dva členové „proudaři“ mezitím natáhnou hadice „C“ a poté, co jim „nosiči“ předají proudnice, tyto zapojí na hadice „C“ a  sestříknou terče. Po sestříknutí odpojí proudnice a tyto libovolný člen („proudař“ či „nosič“) donese do cíle (proběhnutím přes bránu časomíry útok končí).

POZOR: Proudnice se musí při sestřiku držet oběma rukama.  Všechno spojky hadic musí být spojeny na oba zuby.

 

  Jedna reakce na “20. ročník Veterán CUP”

  1. Prosím kde najdu čísla vylosována dnes v tombole? Děkuji za odpověď Kačenová

 Zanechat komentář

(vyžadováno)

(vyžadováno)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..